Šurianski karatisti s cennými kovmi z talianskeho Lanciana

V dňoch 16.7. a 17.7.2018 sa v talianskom Lanciane konal 6. ročník európskeho šampionátu Európskej Shito ryu karate federácie. Medzi konkurenciou karatistov z 13 krajín sa nestratili členovia šurianskeho Karate klubu TRIUMPH. Sofia Fialková vo svoje kategórii kata podľahla len ruskej súperke a získala tak cennú striebornú medailu. V rovnakej kategórii medaila len tesne ušla Senji Trungelovej, ktorá napokon obsadila siedme miesto. Ema Rostecká ako členka tímu slovenskej reprezentácie kadetiek obsadila tretie miesto. Laura Pálinkášová obhájila minuloročný titul vo svojej váhovej kategórii a jednoznačným spôsobom dominovala. Úspešne sa Laure darilo aj v tímovej časti turnaja, kde spoločne s ostatnými juniorkami získali strieborné medaile. Slovenská výprava, ktorej trénerským členom bol aj prezident šurianskeho karate klubu Roman Frnda, sa stala najúspešnejšou zo všetkých zúčastnených. Turnaja sa ako rozhodca zúčastnil ďalší zástupca šurianskeho karate Matúš Tóth. Všetkým ďakujeme za úspešnú reprezentáciu mesta Šurany a veríme, že rovnako sa šurianskym karatistom bude dariť aj v nasledujúcej súťažnej sezóne.